Die ene bevalling… niet nog een keer…

De enige bevalcursus door een traumatherapeut & doula zodat je je eerste (klote) bevalling niet gaat herhalen

 

Anke Velstra zag je in:

Denk je: “Shit, ik moet dit over een paar weken nog een keer doen?”

(En als het meer is dan een paar weken, alleen maar beter)

Dit is wat er toen gebeurde en nu wil je dat anders…

De pijn overweldigde je en je verloor compleet de controle.

Je dacht goed voorbereid te zijn, tot alles anders liep en je cursus waardeloos bleek.

Je stemde in met dingen waarvan je later dacht: ‘Hoe kon ik hier ooit ja op zeggen?’

Je was enorm gestresst, maar niemand zag het. De gynaecoloog zei na afloop: ‘Je werkte zo goed mee.’ Hij moest eens weten…

Je dacht dat jullie dit samen als team gingen doen, maar hoewel je partner erbij was, voelde je je helemaal alleen.

Angst voor bevallen

Of zoals mijn cliënt (26 weken zwanger van de tweede) zei: ‘Ik vind bevallen echt wel heel spannend, maar voor nu blok ik het gewoon’.

Maar ja, je krijgt toch een keer weeën…

 

Het liefst stop je dat nare gevoel weg. Je richt je op je werk, je gezin. En die voorbereiding? Dat geboorteplan? Ach, dat komt later wel…

Ik snap het, ik wil je ook niet voor het blok zetten. Maar als ik je kan helpen om écht goed voorbereid te zijn, dan moet ik dit toch even zeggen:

Zullen we samen gaan voor: “Wat er ook gebeurt, ik kan dit aan”?

Je bevalling hoeft niet persé die badbevalling te zijn thuis met kaarsjes..

Hier gaat het wél om binnen Veerkrachtig bevallen: het gaat over het vergroten van jouw veerkracht; niet over de perfecte setting creëren.

bevallingstrauma verwerken - portretfoto Anke Velstra 2

Ondanks een tweede bevalling met 5,5L bloedverlies, kan ik er goed op terugkijken omdat ik constant de regie heb ervaren.

Bij de twintigweken echo bleek dat ik een placenta previa had, oftewel een placenta die voor de uitgang lag. Hoewel mijn gynaecoloog tot op het laatste moment hoop hield dat hij nog zou verschuiven, gebeurde dat niet.

Het zou een geplande keizersnede worden. En dat was even slikken. Ik had zo hard gewerkt aan mijn angst dat ik helemaal klaar was voor een vaginale bevalling. En nu werd het toch een keizersnede.

De knop moest om. Mijn geboorteplan moest herschreven worden. Maar tijdens mijn voorbereidingen bleef er een stemmetje in mijn hoofd dat zei: Dit is niet de enige complicatie. Je hebt ook een accreta. Een placenta die vastgegroeid zit in de baarmoederwand.

Dat gevoel was zo sterk dat ik me ook op dat scenario voorbereidde. Ik dook in wetenschappelijke onderzoeken, onderzocht mijn opties en werkte mijn wensen uit. Voor scenario A, waarin alles goed zou gaan, en voor scenario B, waarin dat niet zo was.

De keizersnede zelf was prachtig. Sereen, zelfs. Ik kijk er nog steeds met liefde op terug. Maar daarna ging het mis. Mijn intuïtie klopte: na de geboorte van mijn zoon verloor ik extreem veel bloed en werd ik onder zeil gebracht. De placenta bleek flink vastgegroeid in mijn baarmoederwand.

28 uur later werd ik op de IC wakker. 5,5 liter bloed armer. En in de dagen en weken daarna kwamen er nog meer complicaties en operaties bij.

Wat me erdoorheen heeft gesleept? Mijn veerkracht, en het feit dat ik vooraf zo goed had nagedacht over mijn wensen en wat ik van mijn zorgverleners verwachtte. Zelfs toen ik op de IC aan de beademing lag, had ik nog regie.

Dat is wat zelfs een heftige ervaring zoveel zachter kan maken en waar het in mijn cursus Veerkrachtig bevallen ook om draait: we jagen niet het perfecte plaatje na, maar gaan voor: ik kan het aan, wat er ook gebeurt.

Ervaringen van anderen

Ik wilde graag laten weten dat onze zoon gisteren geboren is. 10 dagen voor de uitgerekende dag en een onwijs tevreden ventje.

Wegens omstandigheden lukt het ons niet de gehele cursus af te ronden maar de delen die we wel hebben gedaan hebben we echt veel aangehad.

We hebben een prachtige thuisbevalling gehad, buiten de weeënstorm om was het een bevalling uit de boekjes.

Bedankt voor alle stof uit de cursus!

C.

Via TikTok heb ik meerdere filmpjes van jou voorbij zien komen met een duidelijke uitleg. Maar ook opties waar in een standaard cursus niet over gesproken wordt.

Mijn belangrijkste inzichten uit de cursus zijn de verschillend keuzes die je mag maken tijdens je bevalling, maar ook de variatie in houdingen.

De filmpjes geven een duidelijke uitleg. De mogelijkheid om ook live je vragen te kunnen stellen, vind ik heel fijn.

C.

Dit is Veerkrachtig bevallen

Een complete online zwangerschapscursus vol korte, informatieve video’s, praktische oefeningen, theorie, rustgevende mediaties en visualisaties neem ik je mee door alle essentiële aspecten van bevallen.

Dit is niet zomaar een zwangerschapscursus, maar echt een die helemaal gericht is op moeders zoals jij die al een nare bevalling achter de rug hebben en op zoek zijn naar specifieke kennis en tips om herhaling van het vorige scenario zoveel mogelijk te voorkomen.

Als je deze cursus aanschaft, krijg je:

R

1 jaar onbeperkt toegang tot alle materialen

R

Maandelijkse live groepscoaching via Zoom, waarin je al jouw persoonlijke vragen kunt stellen (en hij is na afloop terug te kijken)

Jouw investering voor deze cursus is
€ 197,-

(Ben je aanvullend verzekerd? Deze cursus wordt regelmatig (deels) vergoed)

 

Wat gaat deze cursus dan nu voor verschil maken?

Ik ben bevallingstrauma therapeut: ik heb meer dan 350 moeders begeleid naar herstel

Ik heb zoveel bevallingsverhalen gehoord, en in elk verhaal hoorde ik dingen waarvan ik dacht: Als je dit had geweten of dat anders had gedaan, was je ervaring misschien minder heftig geweest. Kennis waarvan ik denk dat jij die ook zou moeten hebben.

Daarnaast weet ik door mijn kennis over angst en trauma hoe een eerdere rotbevalling kan doorwerken in een volgende. In mijn cursus leer ik je wat je kunt doen om dat zoveel mogelijk te voorkomen.

Ik ben doula; dus ik heb tientallen bevallingen van start tot eind meegemaakt

Wist je dat veel cursussen gegeven worden door mensen die nooit bevalling zijn geweest, behalve dan hun eigen?

En als er een ding is wat ik daarover kan zeggen, is dat ik als doula heb ervaren is dat de praktijk vaak weerbarstiger is dan wat je in theorie hebt geleerd over bevallen.

In mijn cursus weet je zeker dat alles wat je leert door mij ook uitgebreid in de praktijk is getest.

Ik geef je een compleet andere benadering van omgaan met pijn tijdens de weeën

Loslaten, ademen, zuchten, ontspannen. Dat is wat de meeste cursussen je leren om met de pijn van weeën om te gaan.

Maar heeft het je ook door je vorige bevalling heen gesleept? Of lukte het niet meer toen de pijn en spanning toenamen en verloor je compleet de grip?

Bij mij leer je wat anders: technieken die je helpen om je focus vast te houden, zodat je niet overspoeld raakt door de weeën en waarmee je grip houdt.

Na deze cursus

Voel jij je zelfverzekerd, kalm en krachtig, omdat je weet wat je kunt verwachten tijdens je bevalling en daar op voorbereid bent.

Zelfs op scenario’s waarin het anders loopt dan gehoopt of verwacht. Je weet en voelt: ik kan dit aan, wat er ook gebeurt.

Weet je hoe belangrijk een veilige bevalbubbel is voor een soepele bevalling en met de tips uit de cursus kun je die overal creëren, of dat nu thuis of in het ziekenhuis is.

Weet je hoe je tijdens je zwangerschap en bevalling weloverwogen keuzes maakt, waar je ook na je bevalling nog steeds volledig achter staat.

Voel je je sterk en zelfverzekerd in het contact met je zorgverleners. Je kunt je wensen en grenzen aangeven, zonder met een gestrekt been erin te gaan of jezelf weg te cijferen.

Herkent je (geboorte)partner de kleinste stresssignalen bij jou. En als die angst opkomt van: oh nee, het gaat weer net zoals de vorige keer, da heeft jouw (geboorte)partner praktische tools in handen die helpen de rust en kalmte in jezelf weer te vinden.

Waarom Hypnobirthing (of een andere cursus) niet de juiste optie hoeft te zijn voor jou:

bevallingstrauma verwerken - portretfoto Anke Velstra 2

In de meeste andere cursussen wordt jouw vorige ervaring vaak niet (volledig) meegenomen en je zit tussen de first-time-moms.

Omdat je ze niet wilt afschrikken met jouw verhaal, houd je je vaak stil, terwijl je juist behoefte hebt om te delen en herkenning te vinden.

In mijn cursus is er juist volop ruimte voor je vorige ervaring. Die ervaring is namelijk de ingang naar een heel andere bevalling deze keer.

Bovendien zitten er in mijn cursus in principe alleen moeders die zwanger zijn van een tweede of volgend kindje, en die ook een heftige bevalling achter de rug hebben.

Ze begrijpen precies hoe jij je voelt en zullen zichzelf waarschijnlijk heel erg herkennen in wat jij deelt. Je gaat ze ontmoeten in de maandelijkse online sessies.

Ervaringen van anderen

Dankzij de cursus heb ik goed op een rijtje wat mijn angsten zijn m.b.t. de bevalling, zodat ik dit in mijn geboorteplan kan verwerken.

Het gevoel dat ik zelf invloed uitoefenen op mijn bevalling, geeft houvast.

Het is een zeer uitgebreide cursus en ik vind het fijn dat er een mogelijkheid is om je vragen ook live te kunnen stellen.

Dieuwke

Ik heb voor jouw cursus gekozen door jouw manier van uitleggen, maar ook vooral de vibe die ik bij jou voel. Alles kan/mag en niets is gek/dom

Veel van wat je in deze cursus vertelt en uitlegt, is compleet nieuw voor mij.

A.

De online zwangerschapscursus bestaat uit de volgende modules:

 

1. De bevalling

In deze module deel ik alle basiskennis die je zou moeten weten over bevallen.

Na deze module weet je o.a. :

  • Hoe een vaginale baring normaal gesproken verloopt
  • Uit welke fases je bevalling bestaat en wat er in iedere fase gebeurt
  • Welke keuzes en opties die er mogelijk zijn tijdens je bevalling

2. Wat heb ik nodig voor een soepele bevalling zonder stress

Een bevalling duurt vaak lang en de weeën kunnen intens zijn. In deze module leer ik je hoe dit proces zo soepel mogelijk kunt laten verlopen.

Hierna weet je:

  • Je opties qua pijnbestrijding (natuurlijk en medisch)
  • Welke houdingen prettig zijn in de verschillende fases van je bevalling en die jouw baby helpen om zijn weg te vinden door het bekken
  • Hoe pijn werkt en hoe je door middel van focustechnieken je aandacht van de pijn kunt afleiden, waardoor het beter te dragen is.

3. Weet wat je kunt verwachten en maak goed voorbereid keuzes

Je veilig voelen is ontzettend belangrijk voor een soepele bevalling en tegelijkertijd uitdagend als je trauma in je rugzak hebt.

Daarom leer je in deze module o.a.:

  • Welke interventies je kunt verwachten tijdens je bevalling en wat dat betekent voor jouw trauma
  • Hoe je de plek waar je bevalt zo veilig mogelijk kunt laten aanvoelen
  • Waar je triggers liggen voor de aankomende bevalling en welke opties je hebt om de triggers zoveel mogelijk te omzeilen.

4. Wat kun je doen als er nare herinneringen getriggerd worden

Hoewel we er in deze cursus er alles aan doen dat je zo rustig mogelijk door je bevalling heen komt, kan het toch gebeuren dat er nare herinneringen aan je vorige bevalling getriggerd wordt en je in paniek raakt.

Daarom leer je in deze module:

  • Waarom de kans groot is dat je trauma wordt aangeraakt tijdens je bevalling.
  • Ken je de verschillende manieren waarop zich dat kan uiten.
  • Weet je welke technieken je kunt inzetten bij de verschillende uitingen.

5. Zo houdt jij de regie tijdens je bevalling

Het is jouw lichaam, jouw baby en jouw bevalling. Daarom is het zo belangrijk dat jij de regie blijft houden in het hele proces.

Daarom leer je in deze module:

  • Hoe je een traumaproof geboorteplan schrijft en hoe ervoor zorgt dat het ook daadwerkelijk opgevolgd gaat worden.
  • Hoe je gelijkwaardig kunt communiceren met je zorgverlener, zonder je kleiner te voelen.
  • Wat je rechten zijn en hoe je geïnformeerde beslissingen kunt nemen.

6. Jouw geboortepartner

Jouw geboortepartner is jouw steun en toeverlaat tijdens je bevalling.

Daarom leert hij/zij o.a. dit in deze module:

  • Wat hij/zij kan doen om een veilige bubbel om jou heen te bouwen en hoe hij/zij het beste voor jou op kan komen als dit nodig mocht zijn.
  • Hoe hij/zij kan controleren of je nog oké bent of stress ervaart tijdens de bevalling.
  • Welke tools hij/zij kan inzetten om jouw stress te verminderen.

7. Veerkracht

Hoe laat je de stress van je afvloeien? Hoe voel je je veilig in je lijf en hoe vergroot je je zelfvertrouwen?

Dit is wat je o.a. leert in deze module:

  • Hoe je meer in contact komt met je lichaam en hoe je je veilig kunt voelen bij alles wat je dan opmerkt.
  • Hoe je jezelf fysiek en mentaal in een diepe ontspanning kunt brengen.
  • Hoe je een ijzersterke mindset krijgt en voelt in elke cel van je lijf: ‘Ik kan dit aan’

Aan het einde van de cursus heb je dit bereikt

Je hebt een realistische voorstelling van wat je kunt verwachten tijdens je bevalling en waar/hoe je zelf invloed kunt uitoefenen op het beloop van je bevalling.

Je hebt een (geboorte)partner die weet hoe hij/zij voor jou de perfecte steunpilaar kan zijn tijdens de bevalling en wat hij/zij moet doen om jou het vertrouwen te geven.

Je hebt voldoende veerkracht ontwikkeld om soepel te kunnen meebewegen met alle uitdagingen die je tijdens je zwangerschap en bevalling kunt tegenkomen.

Je weet hoe jij in control kunt blijven tijdens je bevalling, ongeacht hoe je bevalling zal verlopen.

Je weet dat je veilig voelen tijdens je bevalling prio nr.1 is en je weet precies hoe je dit bereikt, ongeacht of dit thuis of in het ziekenhuis is.

Je hebt praktische tips en effectieve tools in handen hebt die je kunt inzetten wanneer je jezelf tegenkomt tijdens de bevalling en in paniek raakt.

Ervaringen van anderen

“Gelukkig was Anke er met al haar kennis en vaardigheden omtrent de zwangerschap en bevalling. De angst is hierdoor afgenomen en het vertrouwen in onszelf gegroeid.
Je bent een fantastische bevallingscounsellor & doula, maar ook echt een leuk en lief mens.”

Wietske

Ik vind dat je op een fijne, rustgevende manier uitlegt. Door de cursus heb ik geleerd dat een bevalling geen panieksituatie is, maar een bijzondere gebeurtenis waarbij ik zelf de regie kan houden.

De cursus beantwoord veel van mijn vragen, waardoor ik met vertrouwen naar de bevalling kan kijken.

Danischa

Bevallen kan zo’n enorm bekrachtigende ervaring zijn, ook als je medisch gaat bevallen of wanneer alles anders loopt dan verwacht.

Anke Velstra - doula

Over Anke Velstra

Getrouwd met Jeroen en moeder van Elianne (15) en Brendt (7).
Noemt zichzelf trauma-nerd en is enorm nieuwsgierig van aard.
Ze is nooit uitgeleerd en verzamelt diploma’s.

Als doula heeft Anke tientallen vrouwen met trauma en/of angst geholpen om van hun bevalling een bekrachtigende ervaring te maken. Daarnaast werkt zij als bevallingstrauma therapeut in haar eigen praktijk in Leeuwarden.

Ze is eigenaar van de Moedermoed podcast, ze inspireert dagelijks duizenden vrouwen via social media en is meerdere keren geïnterviewd voor de landelijke media.

 

Veel gestelde vragen

Wanneer kan ik het beste starten?

Je kunt op elk moment van je zwangerschap starten. Mijn ervaring is wel dat hoe eerder je start, hoe meer je uit de cursus kunt halen. Je houdt een jaar lang toegang tot de cursus.

Ik ben bijna uitgerekend, heeft dan nog zin om te starten?

Wat ik heel vaak zie gebeuren, is dat zwangeren met trauma de voorbereiding van hun bevalling voor zich uitschuiven. Dat is een vorm van vermijden.

En op het moment dat ze 36-37 weken zijn, ze ineens paniek gaan ervaren, omdat de bevalling ineens heel snel dichterbij komt en ze niet langer hun kop in het zand kunnen blijven steken.

Juist dan kan het echt heel verstandig zijn om alsnog deze cursus te gaan volgen. Ik neem je stap voor stap mee in alle belangrijke dingen die jij moet weten als je gaat bevallen na het meemaken van een heftige/traumatische gebeurtenis. Niet alleen scheelt je dat erg veel tijd, maar je bereidt je ook voor op een bevalling die aansluit bij jouw behoeftes. 

Kan ik deze cursus ook volgen als ik in het buitenland woon?

Jazeker, dat kan heel goed. Deze cursus is al door meerdere vrouwen die in het buitenland wonen, gevolgd. 

Bepaalde regels en protcollen kunnen in het buitenland anders zijn dan in Nederland, maar veel van de kennis gedeeld in deze cursus is overal toepasbaar ongeacht de plaats waar je woont en gaat bevallen.

Wat gebeurt er na aanmelding?

Nadat je de cursus hebt gekocht, ontvang je een e-mail, met daarin de inloggevens voor de online omgeving. Je hebt direct toegang tot de cursus.

Hoe lang houd ik toegang?

Je houdt een jaar lang toegang tot de cursus.

Kan ik vragen stellen?

Jazeker, elke maand is er live groepscoaching via Zoom en dat is het moment om al je vragen te stellen.
Misschien zijn deze sessies nog wel het meest waardevolle uit deze cursus.

Kun je er niet live bij zijn? Geen probleem. Je mailt gewoon je vraag en ik beantwoord hem in de sessie voor je, die je later weer kunt terugkijken in de online omgeving.

Wanneer zijn de live-sessies?

Ik geef de livesessies overdag op een maandag, woensdag en vrijdag. Ik probeer de dagen en tijden een beetje te variëren om iedereen zoveel mogelijk de kans te geven om naast alle andere verplichtingen te kunnen deelnemen.

Een paar dagen voor de live sessie krijg je een e-mail met een uitnodiging. In deze mail staan ook de data en tijden van de twee daarop volgende sessies vermeldt.

Hoeveel tijd ben ik kwijt aan de cursus?

Een groot deel van de cursus is vooral informatief en kun je binnen 8-10 uren doorlopen.
Een ander deel van de cursus dat gericht is op het vergroten van je veerkracht kost je dagelijks 10-15 minuten van je tijd.

 

Wordt de cursus vergoed door de zorgverzekeraar?

Deze cursus wordt regelmatig vergoed door de zorgverzekeraar, maar een en ander is afhankelijk van de voorwaarden die jouw verzekeraar hieraan stelt. Maar dit geldt niet alleen voor deze cursus, maar voor elke zwangerschapscursus die wordt aangeboden.

 

Staat jouw vraag hier niet bij?

Stuur me gerust een Whatsappje via de knop op deze site.

Ja, ik doe mee aan de cursus

In deze complete zwangerschapscursus vol korte, informatieve video’s, praktische oefeningen, theorie, rustgevende mediaties en visualisaties neem ik je mee door alle essentiële aspecten van bevallen.

Dit is niet zomaar een zwangerschapscursus, maar echt een die helemaal gericht is op vrouwen die al een nare bevalling achter de rug hebben en op zoek zijn naar specifieke kennis en tips om herhaling van het vorige scenario zoveel mogelijk te voorkomen.

Jouw investering voor deze cursus is
€ 197,-

(Ben je aanvullend verzekerd? Deze cursus wordt regelmatig (deels) vergoed)